Logo
Edycja 29 2024/Etap I

obiekty szkolnictwa i edukacji

← Edycja 29 2024/Etap I
Zagłosuj na ten obiekt

Dane obiektu

Dane obiektu
Nazwa obiektu Ścieżka dydaktyczno-multimedialna "Do lasu po zdrowie" Leśnictwo Jodłówka Nadleśnictwo Brzesko
Kategoria obiektu obiekty szkolnictwa i edukacji
Kraj Polska
Edycja Edycja 29 2024
Adres Okocim
32-800 Okocim
małopolskie
PL
Opis
PGL LP Nadleśnictwo Brzesko
Leśnictwo Okocim
Ścieżka dydaktyczno-multimedialna „Do lasu po zdrowie”.
Nadleśnictwo Brzesko zaprasza do aktywnego korzystania z nowo otwartej ścieżki, poświęconej lasoterapii. Spacerując w otoczeniu drzew możesz dowiedzieć się więcej o prozdrowotnych uwarunkowaniach kąpieli leśnych.
Lasoterapia zyskuje coraz większą popularność na świecie jako skuteczna metoda poprawy zdrowia. Rośnie także znaczenie arteterapii, czyli metody wzmacniania zdrowia poprzez kontakt ze sztuką. Pomaga ona w regulacji zmian chorobowych, obniżeniu poziomu stresu, a także stymuluje relaks.
Pokonując kolejne etapy ścieżki "Do lasu po zdrowie" poprzez skanowanie kodów QR uzyskasz dostęp do audioprzewodnika, który w przystępny i ciekawy sposób uzupełni lub usystematyzuje twoją wiedzę o roli i znaczeniu lasoterapii. Audioprzewodnik w formie żywych rozmów i opowieści, dzięki bogactwu treści i języka jest źródłem wiedzy i wielu ciekawostek dedykowanych dla osób w różnym wieku i poziomie wiedzy. Ścieżka składa się z 10 interaktywnych tablic, wyposażona została w małą infrastrukturę leśną. Na trasie ścieżki znajduję się „Leśna Galeria” autorstwa lokalnego artysty składająca się z drewnianych dzieł i ikon będących elementami sztuki, doskonale wpisując się w społeczny i zdrowotny charakter powstałej ścieżki.

Zdjęcia

Stan obecny
W trakcie modernizacji

Lokalizacja