Logo
Edycja XXIV 2019/Etap I

rewitalizacja obszarów i zespołów urbanistycznych

← Edycja XXIV 2019/Etap I
Zagłosuj na ten obiekt

Dane obiektu

Dane obiektu
Nazwa obiektu Rewitalizacja traktu spacerowego przy ul. Murka Olesno
Kategoria obiektu rewitalizacja obszarów i zespołów urbanistycznych
Kraj Polska
Edycja Edycja XXIV 2019
Adres Murka
46-300 Olesno
opolskie
PL
Opis
Oleska promenada została zmodernizowana w ramach projektu pn. „Rewitalizacja stadionu miejskiego oraz rewitalizacja przy ul. Murka w Oleśnie”, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020, w ramach Osi priorytetowej X Inwestycje w infrastrukturę społeczną, działanie 10.2: Inwestycje wynikające z Lokalnych Planów Rewitalizacji.

Aleja główna wykonana została z płyt granitowych, w której co kilka metrów usytuowane zostały duże betonowe donice z roślinami. Po obu stronach alei stanęły ławki, kosze na śmieci i latarnie wysokie parkowe. W środkowej części alei postawiono fontannę tryskaczową z podświetlanymi dyszami.

Całe miejsce utrzymane jest w nowoczesnej formie. Aleja główna i strefa rekreacyjno-wypoczynkowa połączone ze sobą w jedną przestrzeń mostkami z nawierzchni kompozytowej. Do zieleni która będzie zdobiła teren przez cały rok wybrano rośliny cebulowe. Dobrano przede wszystkim długo kwitnące byliny oraz trawy ozdobne, które atrakcyjne będą zwłaszcza latem i jesienią, natomiast zaschnięte kwiatostany traw również zimą.

Zdjęcia

Stan obecny
W trakcie modernizacji
Przed modernizacją

Lokalizacja