Logo
Edycja XXIV 2019/Etap I

nowe obiekty

← Edycja XXIV 2019/Etap I
Zagłosuj na ten obiekt

Dane obiektu

Dane obiektu
Nazwa obiektu Budowa Ośrodka Integracji i Aktywności Społecznej w Rudyszwałdzie
Kategoria obiektu nowe obiekty
Kraj Polska
Edycja Edycja XXIV 2019
Adres Główna 31
47-460 Rudyszwałd
śląskie
PL
Opis
Budynek Integracji i Aktywności Społecznej w Rudyszwałdzie został wybudowany dla społeczności lokalnej w obszarze transgranicznym przy granicy z Czechami oraz dla realizacji działalności Ochotniczej Straży Pożarnej, Koła Gospodyń Wiejskich, Rad - Sołeckiej i Parafialnej, świetlicy młodzieżowej oraz innych organizacji o charakterze lokalnym.
Przedmiotowy budynek posiada 3 kondygnacje.
Na parterze budynku zlokalizowano strażnicę Ochotniczej Straży Pożarnej wraz z biurem OSP i zapleczem socjalno – technicznym, sołtysówkę, sanitariaty zewnętrzne do obsługi imprez integracyjnych oraz pomieszczenie techniczne. Na piętrze znajduje się integracyjna sala zajęć wraz
z niezbędnym zapleczem. Poddasze to duża sala spotkań, pełniąca funkcję świetlicy sołeckiej wraz z zapleczem socjalnym.
Budynek zaprojektowano w technologii tradycyjnej mieszanej i całkowicie dostosowany jest do potrzeb przez osób niepełnosprawnych.
Nowo powstały budynek służy dla dobra wspólnego mieszkańców całej społeczności wiejskiej sołectwa Rudyszwałd jak również dla wszystkich mieszkańców gminy Krzyżanowice i gmin ościennych w tym czeskich sąsiadów. Przyczynia się do poprawy jakości życia mieszkańców oraz zwiększa atrakcyjność miejscowości poprzez podniesienie jakości kulturowego i artystycznego życia mieszkańców.

Zdjęcia

Stan obecny
W trakcie modernizacji
Przed modernizacją

Lokalizacja